Co to jest aukcja?

Aukcje internetowe sposobem na kupno samochodu

Za pośrednictwem Internetu można sprzedać, kupić i zamówić już niemal wszystko. Handel samochodami nie jest tutaj wyjątkiem. Mimo, iż wiele osób ma obawy przed taką formą transakcji, coraz więcej z nich przekonuje się do samochodowych aukcji internetowych. Jak to możliwe? Poznaj CAR ARENA: samochodowe aukcje online.

W przypadku kupna pojazdu, sporo osób ma obawy i przed dokonaniem transakcji woli wejść w bezpośrednią interakcję z drugą stroną. Zanim jednak dojdzie do transakcji, sprzedający musi przyjąć wielu zainteresowanych, a kupujący musi samodzielnie sprawdzić wiele pojazdów. Nie da się ukryć, że jest to czasochłonne tak dla sprzedającego jak i kupującego. A i sam wynik transakcji nie zawsze jest pewny, lub bardzo przeciąga się w czasie. Czasem okazuje się, że mimo wielokrotnych „oględzin” pojazd nadal nie może znaleźć nabywcy.

Na szczęście istnieją miejsca, gdzie transakcje samochodowe są wspierane opinią niezależnego rzeczoznawcy. To daje pewność co do stanu technicznego pojazdu i tym samym znacznie skraca proces zakupowy. Co więcej, w tych miejscach kupujący mają komfort samodzielnego określenia ceny jaką chcą zapłacić, a i sprzedający mają dużą kontrolę nad końcowym wynikiem transakcji. Mowa oczywiście o samochodowych aukcjach online.

Czym jest aukcja?

Aukcja elektroniczna jest to konkurs ofert składanych przez uczestników za pośrednictwem platformy internetowej. Celem aukcji jest sprzedaż poprzez zaproponowanie przez jednego z Uczestników najwyższej kwoty za wystawiony na aukcji przedmiot. Aukcja kończy się w momencie, gdy żaden z uczestników nie złoży nowej, wyższej oferty w określonym na to czasie lub nie pojawi się żadna inna oferta.

Aukcje w dzisiejszym świecie to dla wielu osób szansa na kupno ciekawego przedmiotu w korzystnej cenie a dla wystawców wygodny sposób dotarcia do potencjalnych nabywców. Dodatkowo aukcje wszystkim uczestnikom pozwalają zafundować sobie przyjemny dreszczyk emocji. Jeśli aukcje internetowe przebiegają po myśli uczestników, dają ogromną satysfakcję. Ekscytacja, która towarzyszy licytacji sprawia, że doznania są znacznie większe niż w czasie standardowych zakupów.

System aukcyjny CAR ARENA, czyli „Jak to robią specjaliści?”

W CAR ARENA to właśnie aukcja jest podstawową formą sprzedaży. Swoją pozycję na rynku budujemy od 2007 roku. Dziś śmiało możemy powiedzieć, że staliśmy się największym i najpopularniejszym serwisem, przeprowadzającym aukcje samochodowe.

Możesz u nas wystawić lub nabyć samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe oraz autobusy. Oferujemy praktycznie wszystkie rodzaje pojazdów w większości występujących na rynku marek. CAR ARENA przeprowadza również aukcje pojazdów oraz maszyn rolniczych, budowlanych i przemysłowych.

Nasz system aukcyjny jest prosty i intuicyjny. Użytkownicy serwisu biorąc udział w aukcji, składają swoje oferty na prezentowane pojazdy. Zależnie od rodzaju aukcji wygrywa ten Użytkownik, który:

  • Zaoferuje najwyższą kwotę podczas trwania licytacji albo
  • Jako pierwszy zdecyduje się zakupić przedmiot oferowany przez Sprzedającego poprzez opcję "Kup teraz"

Jednak na koniec to sprzedający ma decydujący głos. W ciągu dwóch dni od zakończenia aukcji określa, czy osiągnięta kwota go zadowala i czy transakcja zostanie sfinalizowana. Wyjątkiem jest aukcja „Kup teraz”. W tym przypadku sprzedający jest zobowiązany do sfinalizowania transakcji, zatem bufor 2 dni nie obowiązuje.

Aukcje samochodowe bez ryzyka

Największym problemem podczas kupowania używanych samochodów przez Internet jest ich niepewna historia i stan techniczny. Niejeden kupujący spotkał się z próbą oszustwa. Najczęstszy problem to sytuacja, w której stan techniczny pojazdu mocno odbiega od opisywanego. Niepotrzebnie marnuje to czas i nerwy osób kupujących. W CAR ARENA znaleźliśmy sposób, aby zarówno kupujący jak i sprzedający mieli pewność, że opisywany stan techniczny jest zgodny z rzeczywistością.

Oferowane u nas pojazdy pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Dodatkowo każdy samochód przed wystawieniem na aukcję internetową jest szczegółowo sprawdzany przez niezależnych rzeczoznawców. Nie są oni związani z żadną ze stron transakcji. Dzięki temu mamy pewność, że ich ocena będzie obiektywna. Co więcej kupującego chronią odpowiednie zapisy regulaminu. W razie potrzeby rozpatrujemy reklamacje i pomagamy w ewentualnym zwrocie zakupionego pojazdu. To właśnie regulamin jest jego zabezpieczeniem w zakresie zwrotu czy reklamacji.

Rodzaje aukcji samochodów

Z uwagi na zróżnicowanych klientów, także aukcje online w CAR ARENA różnią się między sobą. Wszystko po to, aby zadowolić możliwie największe grono klientów. W zależności od wyboru Sprzedawcy, rozróżnia się trzy rodzaje aukcji. W aukcjach internetowych detalicznych może uczestniczyć każda zarejestrowana osoba. Firmy i przedsiębiorstwa zwrócą uwagę na aukcje hurtowe, gdzie jednorazowo można kupić kilka pojazdów. Istnieje także możliwość organizacji aukcji pracowniczych, w których mogą brać udział jedynie pracownicy podmiotu sprzedającego.

Jako CAR ARENA jesteśmy Pierwszym Polskim Centrum Remarketingu Pojazdów. To sprawia, że nasz portal aukcyjny jest solidnym wsparciem każdego Fleet Managera. Doskonale radzimy sobie z szybką i efektywną sprzedażą pojazdów:

  • poflotowych,
  • poleasingowych,
  • powindykacyjnych.

Dzięki różnym rodzajom aukcji samochodów i innych pojazdów zapewniamy obsługę na najwyższym poziomie zarówno oferentom, jak i licytującym.

Aukcje Internetowe – ciekawostki

Czy wiesz, że najstarsze aukcje odbywały się już w czasach starożytnych? W Mezopotamii na aukcjach kupowano… żony, a w Grecji i Rzymie bardzo popularne były aukcje łupów wojennych.

Czy wiesz, że najczęściej występujący w Internecie rodzaj aukcji to “aukcja angielska” inaczej “aukcja klasyczna”? Polega ona na składaniu przez uczestników ofert od ceny wyjściowej, a wygrywa ten, kto zaoferuje najwięcej. “Aukcja angielska” jest najbardziej znana, niemniej występują również inne typy aukcji.

Czy wiesz, że innym rodzajem aukcji jest “aukcja holenderska” inaczej “aukcja mechaniczna”, „aukcja zegarowa” lub „aukcja spadającego liścia”? Aukcja zaczyna się od bardzo wysokiej ceny startowej, która obniża się w miarę cyklicznego odliczania zegara. Aukcję wygrywa ten uczestnik, który jako pierwszy zaakceptuje aktualną cenę za przedmiot licytacji. Zwycięzca ma prawo wyboru ilości i jakości towaru oferowanego na aukcji. Jeśli zwycięzca nie kupi całego proponowanego na aukcji towaru, aukcja trwa dalej na takiej samej zasadzie zegarowej. W aukcji holenderskiej przedmiotami wystawionymi na aukcję są artykuły nietrwałe, np. kwiaty, rośliny lub ryby i owoce morza. Celem jest jak najszybsza sprzedaż tych przedmiotów by nie zdążyły zepsuć się, a zwycięzca mógł je sprzedać w dobrym stanie.

Najczęściej nagradzany portal aukcyjny w Polsce

123
456
7